Akcja Sprzątania Świata

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

„Sprzątanie Świata- Polska 2014”

Już po raz 21 odbyła się największa akcja ekologiczna ,,Sprzątanie świata -Polska 2014”. Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia – „Turysto! Szanuj Środowisko!”. Celem kampanii jest ukazanie skutków zaśmiecania, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu, wyrabianie postaw i zachowań, które powinny stać się stylem naszego życia.

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”140×120″ limit=”100″]

Wzorem lat ubiegłych nasze przedszkole włączyło się w akcję. W środę 24 września w godzinach dopołudniowych dzieci z grup starszych (4, 5- latki, 5-latki i 6-latki) sprzątały teren i okolice przedszkola. Wyposażone w foliowe rękawiczki i worki z zapałem przystąpiły do pracy. Po godzinie wyznaczony teren został wysprzątany, a dzieci dumne z dobrze wykonanego zadania zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. Przed rozpoczęciem zadania dzieci uczestniczyły w pogadankach n/t zachowań proekologicznych. Ponadto w Przedszkolu realizowane są projekty ekologiczne, a cyklicznie prowadzone zajęcia uświadamiają dzieciom jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę i środowisko naturalne. Dzieci zgodnie stwierdziły, że przez cały rok będą „sprzątały świat”, a nie tylko podczas akcji.

Małgorzata Machoń