Bajkowe Elfy obchodzą Światowy Dzień Ziemi

🌍„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią” – to hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom Święta Ziemi w grupie Bajkowych Elfów. Jak ważna jest Ziemia, każde dziecko wie, bo tematyka ekologiczna przyświeca wielu spośród naszych działań. Nigdy jednak nie jest za dużo przypomnienia sobie jak wielkim dobrem jest nasza planeta i w jaki sposób należy się o nią troszczyć!

👉Dlatego też w miniony czwartek – 23 kwietnia, podczas zajęć, dzieci na nowo odkryły wartość naszej planty, przypomniały sobie kodeks małego ekologa, wspólnie stworzyły wielki plakat ekologiczny promujący działania sprzyjające naszej planecie i poprzez naukę i zabawę zgłębiły swoją wiedzę dotyczącą recyklingu, segregacji śmieci oraz zanieczyszczenia powietrza.

🌞🌱🌍Mamy nadzieję, że ta wiedza pozostanie w głowach naszych wychowanków na całe życie i przełoży się na świadomą, odpowiedzialną i sprzyjającą naszej Matce Ziemi postawę ekologiczną!

Pani Agnieszka