Drugi tydzień ferii w przedszkolu w grupach starszych!

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

Drugi tydzień ferii dobiegł końca zamykając tym samym okres przerwy zimowej w placówkach oświatowych naszego województwa. Czas ten upłynął dzieciom grup starszych naszego przedszkola na radosnej i spontanicznej zabawie oscylującej wokół tematyki teatralnej.

Dzieci zgłębiły wiedzę na temat teatru – różnorodnych jego odmian i elementów składających się na ostateczną formę przekazu sztuki teatralnej. Dzieci miały też okazję zbudować scenografię jako plastyczną oprawę wydarzeń, a następnie wcielić się w rolę aktorów ukrywających się za postaciami samodzielnie wykonanych kukiełek w przedstawieniu pt. „Jaś i Małgosia”. W środę zgłębiliśmy tajniki teatru cieni oglądając niezwykle fascynującą grę światła i cienia w sztuce teatralnej pt. „Czerwony Kapturek”. W czwartek natomiast gościliśmy wyjątkowego gościa – Panią Agnieszkę Raj – Kubat – aktorkę Teatru Dzieci Zagłębia i lubliniczankę jednocześnie, która opowiedziała dzieciom czym jest teatr, na czym polega praca aktora, pokazała dzieciom rekwizyty teatralne i poprowadziła wesołe warsztaty teatralne.

Mamy nadzieję, że ten czas spędzony na zgłębianiu tajemnicy teatru na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci zaszczepiając w nich miłość do tej jednej z najpiękniejszych form przekazu artystycznego.

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”202×200″ limit=”100″] [/spoiler]