Drugi tydzień żywiołowych wakacji…

IMG_20180709_094511      W drugim tygodniu wakacji w naszym przedszkolu panował żywioł powietrza. W tym czasie dzieci zapoznały się  ze sposobami praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka. Przedszkolaki wykonywały doświadczenia, dzięki którym dowiedziały się dlaczego balon unosi się do góry, jak działa wiatrak. Podczas zajęć kulinarnych samodzielnie kisiły ogórki. Wykorzystywały do tworzenia prac plastycznych bańki mydlane, tworząc przepiękne dzieła. Podczas seansu filmowego dzieci miały okazję zobaczyć film pt: „Odlot” .Wiele radości sprawiły przedszkolakom zabawy z bańkami na podwórzu przedszkolnym. Dzieci robiły olbrzymie bańki, a potem obserwowały ich lot w powietrzu. Czas spędzony z żywiołem powietrza na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Urszula Kubica

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]