Dzień Drzewa u Leśnych Duszków

dab     W piątek Leśne Duszki świętowały w grupie Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowe święto obchodzone 10 października. O tym święcie nie mogliśmy zapomnieć, bo przecież szumiący drzewami las jest dla nas, Leśnych Duszków domem. A jak świętowaliśmy? Zaraz po śniadaniu odbył się drużynowy konkurs wiedzy pod hasłem ,,Co wiemy o drzewach?”. Potem bawiliśmy się jesiennymi darami drzew konstruując figurki i scenki. A na koniec wyruszyliśmy tropem niezwykłych lublinieckich drzew – pomników przyrody. Pierwszy na naszym szlaku był dąb szypułkowy na Placu H. Sienkiewicza, potem klon pospolity na Placu K. Mańki, dalej wyruszyliśmy do Zamku Lublinieckiego, aby podziwiać wiekowy cis pospolity. Stamtąd trasa naszej wędrówki prowadziła na ulicę Sobieskiego, gdzie rośnie buk pospolity, a potem przy Szkole Podstawowej nr 1 podziwialiśmy piękną, rozłożystą lipę drobnolistną. Podczas naszej wędrówki zajrzeliśmy również na Bulwar Europejski, który teraz jesienią wygląda szczególnie pięknie. Zachęcamy wszystkich do jesiennych wędrówek i poznawania ciekawych przyrodniczo zakątków naszego miasta.

Leśne Duszki z panią Małgosią

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]