DZIEŃ MAŁEGO ARTYSTY 2017

atelier (116)            Jak co roku, w Miejskim Domu Kultury nasze przedszkole obchodziło tradycyjny „Dzień Małego Artysty”. 13 maja widownię zapełnili zaproszeni goście, wśród których znaleźli się oczywiście rodzice jak i przyjaciele przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów imprezy także Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura, Zastępca Burmistrza Pani Anna Jonczyk-Drzymała, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Gabriel Podbioł, Dyrektor CUW w Lublińcu Pani Marzena Grzyb, Dyrektor MDK Pani Agata Woźniak-Rybka oraz przedstawicielka Lublinieckiej Rady Seniorów Pani Urszula Słocińska. Tegorocznym punktem odniesienia programu artystycznego była „Podróż po Polsce”. Scenę przyozdabiały barwne krajobrazy naszego kraju, a zabytki wybranych miast zostały zaprezentowane za pomocą multimedialnych slajdów wyświetlanych na ekranie podczas spektaklu.

Po powitaniu przybyłych gości przez Panią Jolantę Doleżych – dyrektora placówki, przenieśliśmy się w niezwykłą atelier (117)podróż po Polsce. Na ekranie pojawił się lądujący samolot z którego wysiadła  turystka. Po zapoznaniu z przewodnikiem rozpoczęła swoją podróż. Pierwszym miastem, które odwiedziła, było Zakopane. Tam mogła zobaczyć tradycyjny taniec górali, w których wcieliła się grupa „Leśnych Skrzatów”. Następnie przewodnik wycieczki zabrał ją do pięknego Krakowa, gdzie grupa „Małych Odkrywców” zaprezentowała jakże potężnego smoka wawelskiego. Kolejnym zwiedzanym miastem był Wrocław z wesołym tańcem przezabawnych krasnali, w które wcieliły się dzieci z grupy „Małych Odkrywców”. Na szlaku wycieczki nie mogło zabraknąć naszej stolicy, gdzie przy nastrojowym utworze Fryderyka Chopina zaprezentowała się grupa „Wesołych Niedźwiadków” jako nimfy wodne z warszawską Syrenką na czele. W Toruniu nasza turystka została przeniesiona w fascynujący świat astronomii dzięki grupie „Pracowitych Pszczółek” tańczących jako planety. Nie obyło się bez strachu, gdy w Malborku na dziedzińcu krzyżackiego zamku tańczyły duszki, czyli najmłodsze „Żabki”. Tę niezwykłą podróż zakończono w Gdańsku, a tam oczywiście było morze i plaża strzeżona przez najlepszych ratowników, czyli chłopców z grupy „Pracowitych Pszczółek”.

atelier (118)Podczas całego przedstawienia widownia mogła podziwiać zdjęcia odwiedzanych przez turystkę miast wyświetlanych na ekranie, a także wysłuchać ciekawostek na ich temat. Wszystkie zaprezentowane wystąpienia dzieci cieszyły się wielkim uznaniem ze strony widowni, czego dowodem były gromkie brawa oraz łzy wzruszenia na twarzach, dumnych ze swych utalentowanych dzieci rodziców. Na zakończenie dyrektor przedszkola Pani Jolanta Doleżych serdecznie podziękowała dzieciom za przybliżenie przepięknych miejsc naszej Ojczyzny oraz rodzicom jak i przyjaciołom za wsparcie i pomoc w organizacji corocznego święta „Siódemeczki”. Szczególne podziękowania skierowała do Dyrektora oraz Pracowników Miejskiego Domu Kultury, bez których wsparcia realizacja spektaklu nie byłaby możliwa.

Magdalena Mzyk

atelier (120) atelier (119)

Z całego serca jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 7.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości Dnia Małego Artysty, wykonywane przez firmę Atelier
można pobrać po wklejeniu w wyszukiwarkę poniższego linku:

www.atelier-studiofoto.pl/mdk.rar

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]