Jeżyki na kocich dróżkach

Każdy, kto chociaż raz miał kontakt z kotem, wie, jak niezwykłe są to stworzenia. Szybkie i zwinne, gdy się bawią lub polują, a jednocześnie ciepłe i miękkie, gdy mruczą zwinięte w kłębek na poduszce. Kot to chodząca zagadka. Warto więc poznać go bliżej. Obchodzony 17 lutego Światowy Dzień Kota zainspirował nas do wędrówki kocimi dróżkami i poznawania skomplikowanej kociej natury. Korzystając z różnych źródeł poznawaliśmy kocią rodzinę, kocie zwyczaje oraz jak dbać o dobre samopoczucie i zdrowie kota. Dzięki książce ,,Opowieści o kotach które rządziły światem” K. Hamilton poznaliśmy prawdziwych kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy. Koty były również tematem naszych prac plastycznych, a nasze kocie pluszaki wyruszyły z nami na spacer.
W przeddzień kociego święta rozmawialiśmy również o smutnym losie kotów bezdomnych oraz osobach i instytucjach, które im pomagają. Wiemy, że gdy znajdziemy w naszym mieście bezdomnego kota możemy zwrócić się o pomoc do działającego w Lublińcu Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom ,,Felis”.
Postanowiliśmy wesprzeć działalność stowarzyszenia i zorganizować w przedszkolu zbiórkę dla jego podopiecznych.

Bardzo prosimy wszystkich, aby włączyli się do naszej akcji !
Nie bądźmy obojętni ! Pomagajmy !
Jeżyki z panią Małgosią i Sówki z panią Moniką