Obchodzimy Światowy Dzień Książki w grupie Bajkowych Elfów

🕰 W miniony piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. To niezwykle ważna data, gdyż promocja czytelnictwa wśród naszych przedszkolaków, to jeden z naszych priorytetów. Mówi się, że „Kto czyta książki żyje podwójnie” dlatego zachęcanie dzieci do podejmowania literackich podróży poprzez codzienną pracę dydaktyczno-wychowawczą szczególnie leży nam na sercu i każdego dnia poprzez swoje działania staramy się pokazywać piękno literatury i inspirować dzieci do czytania.

Bajkowe Elfy w obecnym roku szkolnym w sposób szczególny poznają walory książek. Każde dziecko ma przypisaną własną postać literacką w postaci „znaczka” na swojej półeczce w sali, każdego z tych bohaterów poznajemy też bliżej poprzez realizację projektu na popołudniowych zajęciach. Ponadto wspólnie, przy dużym zaangażowaniu rodziców i dzieci, tworzymy „Bajeczną Księgę” (projekt Bliżej Przedszkola) i poprzez wszystkie te działania coraz bardziej rozkochujemy się w czytelnictwie.

Światowy Dzień Książki był zatem w naszej grupie dniem szczególnym, gdy każde dziecko przebrało się za swojego bohatera literackiego, a poprzez wspólne zabawy, zagadki i krzyżówkę pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat literatury dziecięcej. Na zakończenie dnia dzieci, jak przystało na prawdziwych bohaterów, pozowały „na ściance” podczas sesji zdjęciowej 😉

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i moc ciepłych słów. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają ten dzień, który jeszcze bardziej rozbudzi w Nich miłość do książek!

Pani Agnieszka wraz z Panią Angeliką ❤️