Święto Niepodległości w Siódemeczce

,,Polska – moja ojczyzna” – pod tym hasłem odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jednym z zadań przedszkola jest budzenie u dzieci świadomości, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany ,,ojczyzną”. Kształtowanie pojęcia ,,Polak, Polka” u małego dziecka zaczyna się od zrozumienia tego, że mieszkamy na tym samym terytorium, mówimy tym samym językiem, łączą nas wspólne symbole narodowe: Orzeł Biały i biało-czerwona flaga.
Zorganizowana uroczystość była więc dla dzieci jedną z pierwszych w życiu lekcji patriotyzmu. W programie znalazły się wiersze i piosenki przybliżające pojęcie ,,ojczyzna”, a bardzo ważnym momentem, dającym poczucie wspólnoty było odśpiewanie przez wszystkich biorących udział w uroczystości hymnu Mazurka Dąbrowskiego.

Małgorzata Pawełczyk