#SzkołaPamięta

#Szkoła Pamięta – Konrad Mańka

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych dzieci z Siódemeczki włączyły się w akcję  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Tego dnia dzieci miały okazję zapoznania się z ważnym dla naszego miasta bohaterem lokalnym Lublińca Konradem Mańką. Pani Teresa Makarska, która jest siostrzenicą naszego bohatera z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swoim wujku, pokazała nam pamiątki, przedstawiła szlak Konrada Mańki po Lublińcu, a także zostawiła nas z ciekawym morałem tego spotkania.

Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historia naszego regionu, naszej społeczności.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Teresie Makarskiej za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom historii naszego lokalnego bohatera.

Julia Machoń

Aneta Śleziona