logo_szlachetna_paczka2

DRODZY RODZICE!

Już po raz trzeci nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w przygotowywanie paczki. Razem możemy więcej! Sprawmy, by inni też mieli radosne święta!

RODZINA DLA KTÓREJ ROBIMY PACZKĘ:

Pani Lidia (47 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: niepełnosprawną Arletę (zespół Downa) (25 l.), Paulinę (18 l.) oraz wnuka Kacpra, dla którego jest rodziną zastępczą. (12 l.) Rodzina od początku nie miała lekkiego życia. Pani Lidia od 25 ciu – lat zmaga się z niepełnosprawnością córki, która wymaga nieustannej opieki. Osiem lat temu najstarsza córka zostawiła u pani Lidii swojego kilkumiesięcznego synka i wyjechała za granicę, nie troszcząc się o kontakt z nim, dlatego pani Lidia postanowiła stać się rodziną zastępczą dla swojego wnuka. Dodatkowo rodzina od wielu lat zmagała się z alkoholizmem i agresją męża pani Lidii, która 3 lata temu postanowiła zawalczyć o lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Wzięła rozwód pozostając odtąd samotną matką, bez własnego mieszkania i brakiem możliwości podjęcia pracy z uwagi na chorobę Arletty. Niestety to nie koniec zmartwień, 3 miesiące temu u pani Lidii wykryto raka piersi. Rodzina utrzymuje się renty chorobowej oraz zasiłków.  Mimo wszystkich trudności rodzina jest ze sobą silnie związana, pogodna, stara się polepszyć swój byt. Starsza córka, pomimo nauki szkolnej, wytrwale pomaga w opiece nad chorą siostrą i młodszym, adoptowanym bratem; zajmuje się domem kiedy Mama raz po raz musi spędzać dnie w szpitalu. Paulina czeka na ukończenie szkoły, by móc rozpocząć pracę żeby wspomóc rodzinę. Pani Lidia jest niezwykłą kobietą, nie poddającą się pomimo nieustannych trudności, które niesie jej życie. Spośród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia żywność trwałą oraz środki czystości, gdyż ich zakup pochłania sporą część budżetu domowego. Przydadzą się również buty zimowe dla Kacpra, ponieważ wyrósł już z dotychczasowych.

POTRZEBY RODZINY:

TRZY NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka,cukier, olej, dżem, słodycze dla dzieci itp.
ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszki do prania, płyny, szampony,mydło, żel itp.
BUTY ZIMOWE DLA KACPRA – rozm. 38

POZOSTAŁE POTRZEBY:
*Pomoce szkolne: zeszyty, bloki, kredki, klej, przybory do pisania itp.
* Jeśli byłaby taka możliwość – pościel rozm. 160×200,
* Spodnie dresowe dla Arlety – duży rozmiar ze względu na jej krępą sylwetkę

UPOMINKI DLA RODZINY:
ARLETA – pluszowy miś,
KACPER – kask rowerowy albo ochraniacze na kolana i łokcie.
Pozostali domownicy nie prosili o żadne podarki, najważniejsze było dla nich, by chora siostra coś dostała i najmłodszy Kacper.

Artykuły do tworzenia paczki zbieramy do 11.12.2015r. WARTO POMAGAĆ!!