Wigilia w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby, piekły i ozdabiały pierniczki oraz uczyły się kolęd.

W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja Jasełek, przygotowana przez grupę Jeżyki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały przedstawienie, poznając tajemnicę Bożego Narodzenia oraz miejsce narodzenia Dzieciątka. Po jasełkach wszystkie dzieci wspólnie kolędowały i składały sobie życzenia. Następnie każda grupa udała się do swojej sali, gdzie czekały na nie  pienie nakryte stoły oraz tradycyjne, wigilijne potrawy. Nie zabrakło również drobnych upominków. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Renata Suski