Zimowe zabawy na śniegu!

Tupu tup po śniegu, dzyń dzyń dzyń na sankach, skrzypu skrzyp na mrozie – lepimy bałwanka” – to słowa jednej z niezwykle lubianych przez nasze przedszkolaki piosenki o tematyce zimowej, którą chętnie śpiewają odkąd zima zagościła na dobre w kalendarzu. Na śnieg jednak przyszło nam wszystkim poczekać nieco dłużej, ale dzięki temu oczekiwaniu radość z jego nadejścia była tym większa. Gdy więc tylko świat przykryła puchowa, śnieżna pierzynka, ruszyliśmy czym prędzej do naszego przedszkolnego ogrodu, by ciesząc się wspólnie tym białym puchem zażyć ruchu i zabawy na śniegu. I choć puszek nieskory był do sklejenia się w kule, to wspólnymi siłami udało nam się utoczyć bałwankową rodzinkę, stoczyć bitwę na śnieżki, wyrzeźbić śniegowe aniołki i zrobić kilka pięknych zdjęć w zimowej scenerii. Mamy ogromną nadzieję, że zima rozgości się u nas na dobre i śnieg zostanie z nami na dłużej, a nasze zimowe zabawy w minionym tygodniu zapoczątkują szereg zimowych aktywności na śniegu naszych przedszkolaków!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”200″] [/spoiler]