Bezpieczne ferie

snow-2843686_1280     Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Będą trwały od 13-24 stycznia. To dla dzieci upragniony czas wypoczynku i wesołej zabawy. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą  pojawić się w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

7 stycznia w przedszkolu odbyło się spotkanie z lublinieckimi policjantami, którzy to przeprowadzili pogadankę n/t szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzieci poznały szereg zasad bezpiecznego spędzenia ferii, a oto niektóre z nich:

• Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
  • Nie doczepiamy sanek do samochodu.
  • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
  • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze, w tym celu nośmy odblaski.
  • Nie strącamy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętamy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbamy o aktywność fizyczną.
  • Nie rozmawiamy z nieznajomymi.
  • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

Dziękujemy policjantom Pani Iwonie i Panu Bartkowi za ciekawą i pouczającą prelekcję.

Małgorzata Machoń

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]