Tym którzy odeszli – szacunek, podziw, pamięć…

IMG_20191025_105515      W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki z grupy Leśnych Duszków, Sówek Mądrych Główek oraz Kolorowych Papużek w ramach  w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” udały się w miejsca pamięci osób i miejsc, które zapisały się w historii – tej ogólnonarodowej i naszej lublinieckiej. Wybrały się na cmentarz parafialny, na grób Jana Nikodema Jaronia śląskiego poety i dramatopisarza oraz uczestnika III Powstania Śląskiego. Przedszkolaki odwiedziły również nasz Lubliniecki Cmentarz Wojskowy, na którym zapaliły znicz ku pamięci polskim żołnierzom.

Angelika Pradela

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]